VIDEO: V Jihomoravském kraji se dostali přes hranici 100 tisíc naočkovaných dávek

zdroj: Jihomoravský kraj

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Do konce srpna chce Jihomoravský kraj zvládnout naočkovat 70 procent obyvatel kraje. V úterý bylo naočkováno už 100 tisíc obyvatel.

Jak uvedl hejtman Jihomoravského kraje, v dubnu už kraj konečně bude moci zařadit vyšší rychlost v očkování. Jestli se nic nepokazí, mělo by do kraje přijít 250 tisíc vakcín. Kapacity jsou připravené na dvojnásobek. „Očkovací strategie Jihomoravského kraje není cár papíru, ale realita,“ řekl Grolich. Hlavním pilířem jsou očkovací centra. Nachystaná jsou čtyři, v Břeclavi, Hodoníně, Kyjově a Znojmě. Hned 1. března se v nich začalo očkovat. Ve Vyškově si zatím vystačí s kapacitami nemocnice, pokud by to bylo potřeba, přestěhují se do sportovní haly místní školy. V Blansku už je centrum skoro hotové. V Hustopečích centrum funguje v upraveném režimu, očkují tam mobilní týmy, proto tam výjimečně odbaví menší počet lidí, než ve zbytku měst. Můžete se podívat na video, jak to tam vypadá.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.