Z kamionu vyskákalo osm cizinců a vydali se okamžitě na útěk

PLZEŇSKO – Včera po dvacáté hodině ve firmě v katastrálním území obce Štěnovicebylo při vykládce zboží v nákladovém prostoru návěsu tahače Renault mezi paletami nalezeno osm osob cizí státní příslušnosti.

Ti po odhalení okamžitě vyskákali ven a utekly. Ihned po nich začalo pátrat několik policejních hlídek, do akce se zapojil i psovod se služebním psem a dále družstvo zásahové jednotky. Povolán byl i vrtulník Letecké služby Policie České republiky, aby monitoroval situaci a pátral ze vzduchu. Díky perfektnímu a rychlému nasazení byli do hodiny zásahovou jednotkou tři běženci zajištěni na čerpací stanici v obci Losiná, dalších pět cizinců bylo díky vrtulníku zajištěno v blízkosti čerpací stanice.

V současné době je všech osm mladých mužů zajištěno a jsou s nimi prováděny identifikační úkony policisty Odboru cizinecké policie Plzeň. „Zadržen byl i devětapadesátiletý řidič nákladního vozidla kvůli dalším potřebným úkonům. Případ si převzali kriminalisté Územního odboru Plzeň venkov. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.