Žabovřeskami létala vejce, muž slavil výhru ve sportovním utkání

Ilustrační foto

BRNO – V neděli dopoledne Žabovřeskami svištěla vejce. Mladý muž měl takovou radost z výhry ve sportovním utkání, že se rozhodl ozvláštnit fasádu domu vaječnými bílky a žloutky. Poté, co svůj nepořádek uklidil, dostal pokutu za znečištění veřejného prostranství.

Na linku 156 se ozvali rozlícení obyvatelé Žabovřesk, kteří viděli, jak vzduchem létají vejce. Ta přistála na fasádě protějšího domu a také na bočních dveřích zaparkovaného auta. „Hlídka vytipovala okna na protější straně ulice, ze kterých bylo pravděpodobné, že vejce pocházela a vyzvala obyvatele, aby vyšli ven,“ řekla tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Dva muži a jedna žena ve věku dvaadvaceti až osmadvaceti let vinu zprvu popírali a tvářili se nechápavě. Poté si však vyměnili nejisté pohledy a jeden z mužů se doznal k činu. Vysvětlil, že vejce házel z důvodu radosti z výhry ve sportovním zápase. Dotyčný zbytky vajec uklidil a strážníci se přesvědčili, že nedošlo k poškození majetku. Také dostal pokutu za znečištění veřejného prostranství.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.