Zloděj si odnášel kradené věci, do cesty mu vstoupila policejní hlídka

Zloděj se snažil dostat nepozorovaně ven. Foto: Policie ČR

LEDEČ NAD SÁZAVOU – Opilého mladíka, který vykrádal dům, dopadli policisté těsně po činu. Muž byl vzápětí obviněn ze dvou trestných činů a nyní mu hrozí až osm let za mřížemi.

Hlídka dvou policistů doprovázená vojákem procházela ve čtvrtek 4. března kolem třetí hodiny odpoledne Nádražní ulicí v Ledči nad Sázavou. Trojice mužů v tu chvíli vůbec netušila, že jeden z domů právě vykrádá zloděj. „V rámci výkonu své činnosti si všimli narušeného objektu a rozhodli se jej zkontrolovat, přičemž z vnitřních prostorů právě vylezl muž, který si odnášel nějaké věci,“ sdělila policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Opilý mladík skončil po krádeži na policejní služebně, jeho dechová zkouška ukázala 1,28 promile alkoholu. Hned následující den byl pak obviněn z krádeže a porušování domovní svobody.

Jak policisté zjistili, devatenáctiletý muž z Havlíčkobrodska nebyl rozhodně žádné neviňátko. I přes svůj věk byl v minulosti opakovaně odsouzen, a to právě za krádeže. Naposledy to bylo v únoru loňského roku, kdy dostal podmínku. Mladík je nyní stíhaný na svobodě, za krádež v době nouzového stavu muže jít do vězení na dva až osm let. Případ policisté dále vyšetřují.