Bezdomovci trpící koronavirem mají svůj azyl

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Pro lidi bez domova, kteří jsou pozitivní na covid, je připraveno útočiště pod dohledem městských strážníků. Vše probíhá ve spolupráci s charitou a krajskou hygienickou stanicí. Cílem je zamezit dalšímu rozšiřování nemoci.

Královéhradecká metropole vyhradila objekt na letišti těm, kteří jsou covid pozitivní a zároveň nemají střechu nad hlavou. Prostor byl za tímto účelem zřízený již loni na jaře, využilo ho ale jen pár jednotlivců. Na přelomu února a března letošního roku se to změnilo v důsledku zhoršení pandemické situace. Bylo sem umístěno čtrnáct lidí bez domova, kteří jsou pozitivní na covid. Dvanáct jich bylo už propuštěno, ale toto pondělí jich jedenáct naopak přibylo. Daný objekt je pod pravidelným dohledem strážníků městské policie. „Město poskytuje prostory covid pozitivním bezdomovcům, aby nemoc nekontrolovatelně nešířili mezi obyvateli našeho města. Objekt na letišti je vhodný nejen svojí dispozicí, ale především umístěním. Není poblíž hustě obydlené zástavby. Práce s touto velmi specifickou skupinou osob není vůbec jednoduchá, protože jejich chování je někdy zcela nepředvídatelné,“ dodává primátor města Alexandr Hrabálek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.