Brno podpoří ekologické projekty částkou čtyři miliony korun

Ilustrační foto

BRNO – Brněnští radní schválili dotaci 1,7 milionů korun na ekologické projekty a 2,1 milionu korun na ekologickou výchovu a osvětu. Tyto finance musí ještě schválit zastupitelé na svém zasedání.

Jedním ze spolků, který dotaci obdrží, je EkoCentrum Brno, který se zabývá tématem vody. Formou osvětových, informačních a zážitkových aktivit se snaží v brněnském centru Písečník přiblížit problematiku vztahu obyvatel k ekologicky šetrnému a zdravému životnímu stylu. Nejvyšší dotaci dostane Nadace Partnerství se svým projektem Otevřené zahrady. „Prostor Otevřené zahrady slouží pro odpočinek, vzdělávání i aktivní trávení volného času v centru Brna, a to i v době pandemie. V roce 2019 tento prostor navštívilo přes 30 000 osob,“ řekl první náměstek primátorky Petr Hladík. V zahradě kromě výsadby můžete nalézt vzdělávací a herní prvky, zázemí pro zvířata a včely či zvýšené záhony. Péče je velmi náročná a podobá se péči o zámecký park. Město poskytne dotaci ve výši 1,2 milionu, která poslouží k zpřístupnění zahrady po celou sezonu včetně víkendů. Dalšími institucemi, které dostanou finance, jsou: zařízení Lipka, Středisko volného času Lužánky, Dům dětí a mládeže Brno Helceletova, Základní umělecká škola Pavla Křížkovského, Biskupské gymnázium a další.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.