Křížovkářská liga je zpět

Ilustrační foto.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – V kraji opět začne soutěž v luštění křížovek, která je určena především pro seniory starší 60 let.

Jarní část ligy bude určena pro zájemce, kterým je šedesát let věku a více a potrvá až do června. Patronem ligy v luštění křížovek je náměstek hejtmana pro sociální záležitosti Jiří Navrátil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Křížovkářská liga znamená pravidelné trénování paměti, což má hlavně velký význam pro duševní zdraví. Především ale chceme, aby se lidé měli na co těšit, abychom jim nabídli zábavu a pohodu, zmírnili stres. V dnešní nelehké době to má obrovský význam. Jsem přesvědčen o tom, že soutěž může pomoci zmírnit jeden z největších problémů starších lidí v současnosti| – pocit osamění. Cenné je, že díky soutěži může luštit křížovky i několik desítek lidí upoutaných na lůžko,“ dodal náměstek hejtmana Jiří Navrátil.

V domovech důchodců a v domovech s pečovatelskou službou se o distribuci křížovek postarají aktivizační pracovníci, v klubech seniorů bude distribuce probíhat skrz výdejní okénko. Stačí se zaregistrovat zdarma a zájemci si mohou každý čtvrtek přijít pro křížovku.