Litvínovan prodal toxikomanům přes 350 gramů marihuany

Název - Ilustrační foto; Zdroj - Shutterstock

MOSTECKO – Sedmatřicetiletý muž drogu prodával v Litvínově. Při domovní prohlídce u něj v bytě byl zajištěn sáček a sklenice s obsahem rostlinného materiálu. Při zadržení měl u sebe sáček s konopím. 

,,Pro přečin nedovolená výroba  a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy je mosteckou policií stíhán sedmatřicetiletý muž z Litvínova. Jak zjistili mostečtí policisté z TOXI týmu při prověřování poznatku získaného při šetření jiného případu měl  Litvínovan  v období od konce roku 2019 do současné doby nejméně v třiadevadesáti případech většinou v Litvínově v místě svého bydliště a na jiných různých předem smluvených místech města Litvínov obstarat a následně prodat osobám z řad toxikomanů nejméně 358 gramů marihuany,“ uvedla tisková mluvčí policie Ludmila Světláková. 

Zájemcům ve dvou případech drogu prodal v Janově na Litvínovsku. Koncem února u něj policisté v bytě provedli domovní prohlídku. Při prohlídce byl zajištěn sáček a sklenice s obsahem rostlinného materiálu. Policisté na místě podezřelého zadrželi. Při zadržení měl u sebe sáček s konopím. Rostlinný materiál o hmotnosti 62,3 gramů, který policisté zajistili, byl odeslán k odbornému zkoumání. 

Litvínovan je nyní obviněn vyšetřovatelem z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Muž, který je obviněný, je stíhán na svobodě a v případě odsouzení ho může soud poslat až na pět let za mříže.