Masarykovo náměstí v Hranicích mění tvář

V Hranicích už se buduje /foto: Město Hranice/

HRANICE NA MORAVĚ – Náměstí T. G. Masaryka v Hranicích prochází rekonstrukcí. Na plochu městské památkové zóny už vyjela těžká technika. Položí zde nové elektrorozvody, dojde i k úpravě mobiliáře a ozelenění.  Práce a omezení pro občany by měly trvat dva měsíce.

Středobod města, Masarykovo náměstí s kostelem sv. Jana Křtitele a Mariánským sloupem, má poskytnout větší komfort občanům zejména v letních měsících. „Každý, kdo do Hranic zavítá, postrádá na náměstí stín, možnost usednout a chvíli odpočinout. V létě se tu prostě nedá vydržet. Je to velká škoda, protože zdejší náměstí  je krásné, “ říká Marie, která do Hranic často jezdí za svou rodinou.

Vedení radnice si je této skutečnosti vědomo. Díky plánované úpravě se náměstí stane pro návštěvníky přívětivější. Také se zlepší technické podmínky pro konání kulturních akcí.

„Na náměstí dojde ke stavebním úpravám, výsadbě zeleně, úpravě veřejného osvětlení a osazení mobiliáře. Několik stromů bude vyměněno za vhodnější dřeviny, kterým bude lépe vyhovovat jak lokalita, tak i poněkud specifické podmínky náměstí. Dalších šest stromů bude nově osazeno. Svoji podobu změní pítko a lavice v okolí. Instalováno bude mlžítko, které zpříjemní parné letní dny,“ uvádí vedení města.

Dále budou vybudovány nové elektrorozvody, aby bylo zajištěno bezproblémové zásobování elektřinou při kulturních akcích. Investiční akce vyjde město na 6,7 milionu korun.

Tak by mělo náměstí vypadat
/vizualizace Města/