Násilník napadl a osahával ženy v Adamově. Jedna ho ale vyfotila

ilustrační foto: pixabay.com

BRNO-VENKOV – Na konci ledna skončila večerní procházka pro pětačtyřicetiletou ženu pořádným vyděšením. Poblíž nádraží v Adamově ji sledoval, a potom napadl neznámý muž.

Do ženy strčil, a i když neupadla na zem, začal ji pod bundou osahávat na stehnech a mezi nohama. Když šokovaná žena začala křičet, vystrašený agresor uprchl. O dva dny později napadl na cyklostezce na Klajdovce jedenatřicetiletou ženu při odpoledním kondičním běhu. Doběhl ji a zezadu začal přes oděv osahávat na prsou a genitáliích. Přitom měl stažené kalhoty a snažil se masturbovat. Během činu ji přemlouval, že by si mohli udělat dobře. Žena se mu vysmekla a utekla. Z dálky ještě stačila muže vyfotografovat. „Vyšetřující policisté tak získali poměrně přesný popis pachatele. Právě ten sehrál o několik dnů později důležitou roli při jeho vypátrání,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Osmadvacetiletého muže shodného oblečení odpovídajícího popisu zadrželi policisté v Tkalcovské ulici. K oběma násilnickým útokům se přiznal. „Muž je nyní stíhaný pro znásilnění ve stadiu pokusu. Kriminalisté zjišťují, zda nehraje důležitou roli i v dalších podobných případech,“ doplnil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.