Opilý muž boural do svodidel, tvrdil, že před jízdou nic nepil

Zdroj: MP Brno

BRNO – Muž nezvládl ve vyšší rychlosti řízení a skončil ve svodidlech. Strážníkům tvrdil, že před jízdou nic nepil, opak byl ale pravdou, nadýchal skoro 2 promile. Případ si převzala republiková policie.

Svědek upozornil hlídku, která kontrolovala okolí přehrady, že u hradu Veveří se stala nehoda. Auto značky Škoda stálo koly na krajnici, mělo poničený pravý bok a poškrábaný lak ve výši svodidel. „U vozidla stál třicetiletý muž, který potvrdil, že auto řídil. Nebyl zraněný a nepotřeboval lékařské ošetření,“ řekl mluvčí brněnské policie Pavel Šoba. Strážníci přistavili své auto a korigovali dopravu. Řidič přiznal, že ve vysoké rychlosti nezvládl řízení a narazil do svodidel. Konzumaci alkoholu vyloučil. Při dechové zkoušce však přístroj naměřil 1,26 promile. Na místo dorazila republiková policie, která se případem bude nadále zabývat, jelikož muž u sebe neměl doklady a nárazem způsobil škodu na svodidlech.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.