Papouščí zoo Bošovice prosí o pomoc. Zapojte se do aukce obrázků papoušků

foto: Papouščí zoo Bošovice

VYŠKOV – Papouščí ZOO v Bošovicích hlásí hnízdní sezónu v plném proudu. Od začátku letošního roku se jí vylíhla mláďata už od 12 druhů papoušků a další páry sedí na snůškách. Zoo ale má finanční problémy, protože je už skoro tři čtvrtě roku bez příjmů ze vstupného. Proto ji chtěly děti podpořit aukcí obrázků.

Ještě do 14. března se můžete zapojit do aukce obrázků, které věnovali žáčci 2. B ZŠ Tusarova, Praha 7. Výtěžek půjde na podporu papouščí zoo. Podpoříte hlavně gesto od dětí, udělat dobrý skutek, ale také papoušky, kterým se po návštěvnících moc stýská. Obrázky v aukci najdete pod záložkou Diskuze. Vyvolávací cena každého obrázku je 100 korun, minimální příhoz 50 korun. Nabídky pište do komentů pod konkrétní obrázek. „Moc děkujeme za organizaci aukce paní Janě. A vám všem, kteří se do aukce zapojí nebo za případné sdílení,“ řekl zakladatel zoo Vlastimil Škrhák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Chovatelsky se zoo v těchto těžkých dobách daří. Zároveň se ale obávají finančních potíží z přetrvávající pandemie koronaviru, kvůli které zřejmě nebudou moci ještě dlouho otevřít pro veřejnost. Přijdou tak o zdroj příjmu ze vstupného a z prodeje suvenýrů. Pro zoo to znamená i omezení dalšího rozvoje, například se protahuje dokončení projektu dětské zoo. Bohužel to nikoho nezajímá. Zoo chová 54 druhů papoušků a další zvířata a jenom náklady na krmivo a veterinární péči nejsou malé. Ještě při jarním lockdownu zahradě pomáhali dobrovolníci, kteří dováželi a posílali ovoce, zeleninu, ale i další krmivo pro papoušky. Nyní už zoo takovou solidaritu nezažívá. „Ale moc bychom pomoc i dobrovolníky na různé práce v zoo uvítali a potřebovali,“ dodal Vlastimil Škrhák.

foto: Jana Racková ZŠ Tusarova Praha