Plzeňské trolejbusy za 500 milionů budou brázdit další Evropské město

Zdroj: skoda.cz

PLZEŇ – Celkem třicet moderních nízkopodlažních trolejbusů za zhruba 500 milionů si budou moci užívat cestující v hlavním městě Bulharska Sofii. Pro bulharskou metropoli je vyrábí plzeňská Škoda Electric.

Dopravní podnik v Sofii získá osmnáctimetrové kloubové vozy typu Škoda 27 Tr s trakčními bateriemi. Díky tomuto pomocnému pohonu mohou trolejbusy jezdit i v místech, kde chybí trolejové vedení. „Na jedno nabití trolejbusy ujedou zhruba 5 kilometrů,“ říká projektový manažer Škody Electric Oldřich Husa. Nové kloubové trolejbusy pro Sofii pojmou až 123 cestujících. Vozidla mají komfortní a moderní výbavu – například vyspělý diagnostický systém s dálkovým přenosem dat, informační systém pro cestující a samozřejmostí nechybí ani klimatizace.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na bulharském trhu se v posledních letech daří. „Do hlavního města Sofie jsme dodali padesát nízkopodlažních kloubových trolejbusů a další vozidla jsou k vidění i v dalších bulharských městech – Burgasu, Varně, Stare Zagoře a Plevenu,“ doplňuje Senior Sales Manager Škody Electric Petr Kasenčák.