Šestice migrantů vyskákala z kamionu a utekla. Vystopoval je policejní pes

Skupinku migrantů na útěku ve Vodňanech vystopoval policejní pes (zdroj Policie ČR)

STRAKONICKO – Další skupinku migrantů včera zadržela policie. Cizinci se ukrývali v kamionu, který vezl náklad do jedné z firem ve Vodňanech. Po příjezdu se však dali na útěk a hledat je musel i policejní pes.

Do areálu firmy je v úterý 9. března 2021 přivezl devětačtyřicetiletý řidič, cizinec. „V okamžiku, kdy zastavil a začal sundávat z návěsu plachtu, vyskočila z nákladového prostoru jeho kamionu skupinka mladíků a dala se na útěk,“ uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková. Podle informací policie šestice cizinců směřovala k vrátnici, dále k zadní části objetu, kde přelezli plot a běželi směrem k hlavní silnici. O útěku migrantů policii telefonicky informovali po desáté hodině zaměstnanci firmy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Policie hned spustila pátrací akci se všemi dostupnými hlídkami, včetně policejního psovoda. Policista použil služebního psa k propátrání prostoru za plotem, kde byly osoby naposledy spatřeny. „Osmiletý německý ovčák Alanex zachytil od oplocení objektu pachovou stopu uprchlíků. Tu sledoval přes potok a hlavní silnici, na pole, až do přilehlého lesíku ke krmelci, za kterým objevil jednoho z mužů. S ním se zde skrýval ještě jeden mladík. Dvojici si převzala policejní hlídka Obvodního oddělení Vodňany. Alanex ale psovoda vedl dál, po stopě dalších mužů. Pokračoval přibližně dalších dvě stě metrů, přes potok na stráň, za kterou se, ležící na zemi, ukrývali ostatní členové skupinky,“ popsala pátrací akci Nováková.

Policisté zjistili, že se jedná o mladistvé muže pocházející z Afghánistánu. Kamion, kterým přijeli, směřoval do České republiky z Rumunska. „Ani jeden z mladíků neměl platné doklady, které by je opravňovaly k pobytu na našem území. Všechny zajištěné osoby podstoupily test na Covid s negativním výsledkem,“ dodala policejní mluvčí. Případem se i nadále zabývají cizinecká policie.