V Hruškových Dvorech dostanou v pátek vakcínu první registrovaní zájemci

Centrum Hruškovy Dvory. Foto: Nemocnice Jihlava

JIHLAVA – Velké jihlavské očkovací centrum je připraveno k zahájení provozu. Očkování se tak z jihlavské nemocnice přesunuje do Hruškových Dvorů. První registrovaní dostanou vakcínu již v pátek odpoledne, další pak o víkendu.

Testování provozu centra proběhne ve čtvrtek 11. března, kdy budou očkováni hasiči. V pátek 12. března v době od 13:00 do 19:00 hodin pak přijdou na řadu registrovaní žadatelé. Očkování bude pokračovat i o víkendu, a to v době od 7:00 do 13:00 hodin.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Očkovací kapacita centra počítá se zhruba pěti sty lidmi denně sedm dní v týdnu, vše ale bude závislé na dostupnosti vakcín. „Když počítáme navíc s těmi, které čeká přeočkování, tak je to tisícovka lidí denně. První tři týdny to je tedy pět set lidí, poté, když budeme podávat druhou dávku, tak se počty navýší,“ uvedl ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev.

Jihlavské očkovací centrum bude podávat všechny typy dostupných vakcín, tedy vakcínu Moderna, Pfiser/BioNTech i AstraZeneca. Před očkováním vyplní každý zájemce dotazník. Ten bude k dispozici přímo na místě, ale je možno si jej stáhnout a vytisknout už doma, což následně celý proces očkování urychlí. Dotazník je ke stažení i na stránkách Nemocnice Jihlava. Současně s otevřením očkovacího centra začne na čísle 567 157 777 fungovat i callcentrum.