Valašskomeziříčského náměstí zkrášlí velikonoční ozdoby místních dětí

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Ve Valašském Meziříčí plánují oslavit příchod jara netradiční výzdobou. Středisko volného času Domeček přichystalo akci Vyzdob si své náměstí, do které se mohou zapojit všechny děti. Jejich výrobky pak zkrášlí strom v centru města.

Děti a rodiče mohou vyfukovat, stříhat, lepit nebo kreslit. Hotová podepsaná dílka s velikonoční a jarní tematikou mohou do čtvrtka 18. března nosit do Domečku. „Zejména se jedná o malovaná vajíčka, papírové kytičky či ptáčky a další ozdoby. V pondělí 22. března pak jimi vyzdobíme strom na náměstí. Lidé nás při tom budou moci sledovat na webkameře města,“ řekl ředitel SVČ Domeček Valašské Meziříčí David Holec.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Akce Vyzdob si své náměstí je snahou, jak si v době epidemie aspoň trochu užít oslavy jara a Velikonoc. „Za město zároveň velkými kraslicemi a dalšími výrobky vyzdobíme nejen náměstí, ale také první nádvoří zámku Žerotínů. Při dodržení všech aktuálně platných hygienických opatřeních si občané budou moci výzdobu prohlédnout během celých velikonočních svátků,“ dodává místostarostka Yvona Wojaczková.