Valašskomeziříčský útulek téměř zeje prázdnotou, o psy je velký zájem

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Doba covidová přeje čtyřnohým mazlíčkům. Pouze pět psů bylo v útulku na začátku druhého březnového týdne, k adopci jsou připraveni dva z nich.

Kapacita útulku je 25 zvířat, v posledních měsících se daří vracet psy původním majitelům a také je vypravovat do jejich nového života. Podíl má na tom povinné čipování a také fakt, že nyní jsou lidé více doma a mají na své svěřence čas. „Loni jsme tak do útulku přijali 67 psů, z nichž se větší část podařilo vrátit majitelům a nové pány našlo celkem 26 pejsků. Tradičně největší zájem je o štěňata a mladé psy,“ shrnul aktuální situaci starosta Robert Stržínek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Radnice od roku 2020 také zavedla zvýhodněné sazby za poplatky na psa. Občan, který si vzal psa z útulku, je na dva roky od poplatku zcela osvobozen, v dalších letech platí pouze polovinu. Letos odchází do důchodu ošetřovatel Zdeněk Blažek, který se o zvířata věrně staral 16 let. Útulek provozuje TS Valašské Meziříčí, svůj provoz zahájil v roce 1993. Otevřeno má ve všední dny od 14:30 do 17 hodin, v sobotu od 13 do 15 hodin. Za svěření psa do vaší péče zaplatíte 300 korun.