Video: Bez řidičáku ujížděl autem před policisty, pak se dal na útěk i se spolujezdcem. Nezbývalo než použít služební zbraň

TRUTNOVSKO – Policejní hlídka si při své práci všimla protijedoucího osobního vozidla značky Opel Vectra, které bylo viditelně v příšerném technickém stavu. Navíc za volantem seděl muž, o kterém příslušníci věděli, že má zákaz řízení.

K události došlo 27. února krátce po jedné hodině odpoledne ve Dvoře Králové nad Labem. Třiatřicetiletý muž, jakmile spatřil policejní auto, okamžitě odbočil na cestu, která vedla k zastřešenému můstku přes Labe. Můstek je však neprůjezdný a řidič potížista musel s autem zastavit. Doslova se svým spolujezdcem vyskočili z auta a dali se na úprk. „Hlídce se podařilo dostihnout jednoho z mužů a za užití donucovacího prostředku namířené střelné zbraně donutit k ulehnutí na zem. Jednalo se o spolujezdce. Přesto, že se řidiči podařilo utéct, ho policisté ztotožnili,“ říká policejní tisková mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při prozkoumání evidencí policisté zjistili, že 12. února muži vypršel zákaz řízení, avšak má ještě platnou blokaci řidičáku. Muže bez řidičáku předali správnímu orgánu k dořešení, stejně starý spolujezdec dostal 2000 korun pokutu, za porušení vládních nařízení, neboť na sobě neměl roušku.