Zloděj si lupu neužil. Z nakradené hostiny nic nebylo. Překazili mu ji policisté

DOMAŽLICKO – O svůj lup záhy přišel dvaadvacetiletý zloděj, který byl vyrušen ve chvíli, co se vloupal do jednoho z domů v obci Dolní Metelsko. Část kořisti ve zmatku nechal na místě, část rozbil.

Na jeho nekalé počínání policii ihned upozornil majitel chalupy. Ta po něm ihned začala pátrat. Osobu odpovídající popisu zadržela po deseti minutách. Šetřením a ohledáním místa činu zjistila, že dvaadvacetiletý muž se v obci Dolní Metelsko vloupal dokonce hned do dvou chalup. Z jedné ukradl dvě propanbutanové lahve, které ukryl v lese.

Pak z dalšího objektu odcizil plastovou přepravku s dvaceti prázdnými lahvemi od piva a z dílny u tohoto objektu z ledničky pečlivě vyskládal do igelitových tašek pět plat po deseti kusech domácích vajec, klobásy, kuřecí křídla, půllitrovou lahev piva, lahev rumu, vaječného koňaku, meruňky, borovičky, dvě PET lahve s pivem a několik prázdných lahví od piva. Poté, co byl majitelem vyrušen, dvě tašky nechal na místě. S třetí taškou utíkal. Když ji přehodil přes plot, který následně přeskočil, všechny lahve v tašce se mu rozbily.

Případ si převzali domažličtí kriminalisté. „Ti zjistili, že mladý zloděj se krádeže nedopustil poprvé. Trestním příkazem Okresního soudu v Domažlicích byl v červnu 2020 odsouzen mimo jiné pro trestný čin krádeže k trestu obecně prospěšných prací o výměře 150 hodin, peněžitému trestu o výměře 50 denních sazeb o výši 200 korun s náhradním trestem odnětí svobody na 1 měsíc nepodmíněně. Odsouzen byl dále i v prosinci 2020 za trestný čin krádež ve stadiu pokusu k trestu odnětí svobody na 10 měsíců, jehož výkonu mu byl podmíněně odložen na zkušební dobu v trvání dvou let, tedy do prosince 2022,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová. Navíc kradl v době, kdy byl na území České republiky usnesením vlády vyhlášen nouzový stav. „Kriminalisté zahájili trestní stíhání tohoto dvaadvacetiletého muže, kterého obvinili, že spáchání zločinu krádež a přečinu porušování domovní svobody. Hrozí mu trest odnětí svobody na dva roky až osm let,“ dodala mluvčí.

Zdroj: PČR