Dvacetiletý šofér díky rychlé jízdě a nepozornosti způsobil hromadnou nehodu. Čtyři ranění potřebovali péči lékařů

foto: Policie ČR

HRADECKO – Mladík za volantem BMW pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost své jízdy a při předjíždění ohrozil další řidičku. Tím vším rozpoutal ošklivý sled události, při které došlo nejen ke zranění osob, ale také celkové škodě za 820 tisíc korun.

Jak dnes potvrdila policejní mluvčí Lucie Konečná, k nehodě došlo tuto středu v pravé poledne v Hradci Králové. Dvacetiletý řidič BMW jel od ulice Na Brně k ulici Brněnská a zřejmě tím, že jel hodně rychle, tak při manévru předjíždění ohrozil řidičku ve vozidle Honda Civic, která chtěla odbočit na parkoviště. BMW narazilo předkem do hondy a bavorák byl tímto nárazem odmrštěn na parkoviště, kde narazil do zaparkovaného vozidla Volkswagen Touareg. „Při nehodě byla zraněna jak řidička vozidla Honda Civic, tak tři lidé, stojící v době střetu u vozidla Volkswagen Touareg,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté na místě provedli dechovou zkoušku u všech řidičů, která vyloučila alkohol. U jednoho z řidičů byl proveden test na přítomnost drog, který ukázal pozitivní výsledek na amfetamin. Šofér se následně dobrovolně podrobil k lékařskému vyšetření s nutným odběrem krve a moči.

Veškeré okolnosti dopravní nehody jsou v šetření dopravních policistů.