Dvě jednotky hasičů zasahovaly večer v Dejvicích. Unikala tu jedovatá látka v laboratoři?

Ilustrační foto

PRAHA – Ve středu večer vyjížděly dvě jednotky pražských hasičů k ohlášenému úniku nebezpečné látky v laboratoři vysoké školy. Jedna osoba skončila v péči záchranářů.

Jednotka hasičů a chemická služba z Petřin společně s jednotkou Hasičského útvaru ochrany Pražského hradu vyjely do ulice Technická v Dejvicích,“ informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Večerní výjezd měl prověřit únik nebezpečné látky v laboratoři vysoké školy. Druh uniklé látky museli hasiči nejprve ověřit.

Jedna osoba skončila v péči pražských záchranářů, v laboratoři se nikdo další nenacházel. Hasiči provedli průzkum laboratoře v dýchací technice, ovšem s negativním výsledkem. „Pravděpodobně zde probíhala činnost, při které se mohl uvolňovat kyanovodík,“ doplnil mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kyanovodík je silný jed, který způsobuje blokování enzymů tkáňového dýchání. Jedná se o bezbarvou, velmi těkavou kapalinu s intenzivní vůní hořkých mandlí. Hasiči na místě nenalezli žádné nebezpečí a tak se opět navrátili na své základny.