Hořel sněžný pásový dopravník, oheň na něm způsobil škodu za 50 000 korun

foto: HZS Královéhradeckého kraje

TRUTNOVSKO — Hodinu před polednem se musely vydat tři hasičské jednotky k požáru, ke kterému došlo při jízdě pásového vozidla pro přepravu osob a materiálu. Místo zásahu bylo velice špatně přístupné, hasiči se na něj mohli dostat jen pomocí dalších pásových vozidel.

Jak potvrdila mluvčí hasičů Martina Götzová, k události došlo tuto středu v Peci pod Sněžkou, mezi Pražskou a Husovou boudou. Řidič pásového vozidla se naštěstí zachoval duchapřítomně, dopravník zastavil na zasněženém svahu a hned po nahlášení požáru na tísňovou linku se sám chopil hašení ohně pomocí přenosného hasičáku. Plameny se mu podařilo za nějakou chvíli zlikvidovat.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jednotky na místě provedly kontrolu stroje pomocí termokamery a zkontrolovaly, zda nedošlo k úniku provozních náplní. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na palivovém systému vozidla,“ říká mluvčí. Tím, že řidič přepravníku rychle a zodpovědně reagoval došlo ke škodě na dopravníku za 50 00 korun, přičemž stroj má hodnotu přes milion korun.

Na místě zasahovaly dobrovolné jednotky z Pece pod Sněžkou a Horního Maršova a profesionální jednotka z Trutnova.