Kamery zachytily v Olomouci muže, jak sprejuje tramvajovou zastávku. „Vyzdobil“ i další místa

OLOMOUC – Strážníci včera večer na kamerovém systému spatřili muže, který sprejoval na tramvajové zastávce v Olomouci. Hlídka městské policie muže na místě dostihla a pro podezření ze spáchání trestného činu celý případ předala republikové policii.

Včera po dvacáté hodině spatřili olomoučtí strážníci na městském kamerovém systému muže, jak sprejuje na tramvajové zastávce na třídě Kosmonautů. Vyslaná hlídka městské policie muže odpovídajícího popisu dostihla na křižovatce kousek od zastávky. Muž se na místě strážníkům k vandalskému jednání přiznal. „Při bližší kontrole zastávky hlídka zjistila, že je zde na reklamní ploše nápis o velikosti 60 x 50 cm a na označníku zastávky nápis cca 30 x 40 cm,“ uvedl mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána republiková policie a ta si celý případ převzala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Při dalším prošetřování případu policisté zjistili, že 26letý muž posprejoval další dvě tramvajové zastávky a elektrickou rozvodnou skříň na vlakovém nádraží. Způsobená škoda bude poškozenými společnostmi vyčíslena dodatečně. Za poškození cizí věci může muž skončit až na jeden rok za mřížemi. V letošním roce se jedná o druhý případ, kdy se takto podařilo na základě záznamu z kamerového systému přistihnout pachatele takového vandalského jednání.