Na Brněnsku srazila auta chodce. Oba skončili v nemocnici

foto: ZZS JMK

BRNO-VENKOV – K dopravní nehodě, při níž osobní auto srazilo chodkyni, došlo ve středu v podvečer v Kobeřicích u Brna. Ve čtvrtek v Domašově se zase střetl mladý muž s kamionem. K místu nehody letěl i vrtulník.

U vodní plochy Urbanec u Kobeřic u Brna zasahovali hasiči ze Slavkova u Brna u nehody osobního vozidla a chodkyně. „Ženu jsme na místě ošetřili a poté s poraněním nohy převáželi na chirurgii do vyškovské nemocnice,” uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Ve čtvrtek ráno vyslal dispečink záchranářů pozemní posádku i vrtulník do Domašova ke srážce kamionu s mladým mužem. „Pacient utrpěl mnohočetná těžká poranění. Zdravotníci jej zaléčili, zafixovali, zajistili jeho dýchací cesty a napojili jej na řízenou ventilaci. V kritickém stavu byl pak muž sanitkou převezen do Fakultní nemocnice Brno,“ popsala zásah Michaela Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

foto: ZZS JMK