Na Palackého ulici proběhne oprava chodníku

Foto: Michal Horský

VSETÍN – Ještě v letošním roce proběhne oprava chodníku na Palackého ulici. Rekonstrukce se dotkne 200 metrů dlouhého úseku, stavbě bude předcházet kácení stromů naplánované na druhou polovinu března.

Chodník prošel opravou již v roce 2017, kdy si dělníci vzali do parády levou stranu ve směru od okružní křižovatky u Snahy až k budově Maštalisek. Rekonstruována byla i opěrná zeď. Po pravé straně ulice prošel opravou jen horní úsek chodníku od objektu bývalého Blocku po kostel Nanebevzetí Panny Marie. V letošním roce tedy konečně přijde na řadu poslední část, zhruba 200 metrů dlouhá, mezi okružní křižovatkou a budovou bývalého Blocku.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Stejně jako na již opravených chodnících podél Palackého ulice i zde nahradí současný asfaltový povrch chodníků žulová dlažba s vloženými betonovými prefabrikáty, které spolu vytvoří zajímavou mozaiku,“ přiblížil starosta Jiří Růžička. Z důvodu rozsáhlé deformace padesáti metrů chodníku byl v loňském roce proveden geologický průzkum svahu mezi Palackého ulicí a Vsetínskou Bečvou. Zjistilo se při něm, že deformace je způsobena nestabilním podložím. Z toho důvodu při opravě budou muset pracovníci věnovat větší pozornost zhutnění chodníku.

Aktuálně projektant zpracovává dokumentaci, se samotnými pracemi by se mohlo začít letos na podzim. V druhé polovině března také proběhne kácení stromů o šířce dva a půl metru od zábradlí a v linii celého dvousetmetrového úseku. Kácet se budou hlavně náletové dřeviny.