Nové očkovací centrum již funguje

TRUTNOVSKO – Zhoršující pandemická situace vedla k tomu, že bylo až na výjimky zakázáno cestování mezi jednotlivými okresy. Někteří lidé mají zájem o vakcínu, jiní ještě váhají. Za účelem očkování bylo v nemocnici zřízeno nové centrum.

Tento čtvrtek otevřela městská nemocnice ve městě Dvůr Králové nad Labem nové očkovací centrum. Nachází se v tzv. „domečku“, jde o budovu L. Vakcinace proti koronaviru, probíhající ve dvou dávkách, je prováděna těm občanům, kteří se zaregistrovali do systému. Centrální systém registrací je přístupný pro osoby starší 70 let, zdravotníky a zaměstnance škol. Myšleno je také na osoby s vážným chronickým onemocněním např. astmatem, které nesplňují věkové podmínky. „Jsem sice astmatik, ale zatím s očkováním váhám. Mám trochu obavu, jak bych na vakcínu reagoval. Rozhodl jsem se, že zatím ještě vyčkám,“ říká čtyřicátník ze Dvora Králové nad Labem Milan Novák.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.