Obvod pomohl 60 bezradným seniorům. Většina už dostala vakcínu

Zdroj: Městský obvod Plzeň 4

PLZEŇ – Pro některé naše starší spoluobčany může být proces registrace na očkování proti onemocnění covid-19 nepřekonatelnou bariérou. V těchto případech vyšel se svojí pomocí vstříc Městský obvod Plzeň 4.

Ten od 22. ledna pomáhá seniorům s registrováním. Do středy 10. března možnost zaregistrovat se na očkování v Doubraveckém klubu jich dosud využilo 58. Většina z nich už také podstoupila očkování první dávkou vakcíny nebo má zarezervovaný termín ve zdravotnickém zařízení. Celkem 23 z těchto seniorů je starších 80 let, 35 zájemců pak spadá do věkové kategorie 70 až 79 let. „Seniorům se snažíme maximálně pomoci. Prostory v Doubraveckém klubu jsou přísně dezinfikovány, všem zájemcům ihned po příchodu nabízíme ochranné pomůcky včetně respirátoru. Většina z nich tuto možnost nevyužívá, protože již má respirátor svůj,“ uvádí místostarostka Lenka Kočová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Čtvrtý obvod se zároveň připojil k informační kampani města Plzně, která informuje plzeňské seniory o pomoci s registrací prostřednictvím linky pomoci na telefonním čísle 374 780 960. Pro seniory ze čtvrtého obvodu, kteří nezvládnou registraci s asistencí po telefonu, je určeno právě pomocné centrum v Doubraveckém klubu na adrese Zábělská 54b. Zhruba 90 % lidí do Doubraveckého klubu chodí bez objednání, jen menšina pak po předchozí domluvě.

I v těchto dnech se nadále chodí registrovat na očkování osmdesátníci a starší. „Samotná registrace trvá zhruba deset minut. Se zájemci vyplníme formulář, elektronicky je zaregistrujeme, pak už jen čekáme na PIN2. Na seniory si vždy vezmeme kontakt, a jakmile nám PIN2 přijde, kontaktujeme je a společně vybíráme vhodný termín očkování první i druhou dávkou vakcíny. Všichni jsou za naši pomoc moc vděční, my jsme naopak rádi, že jim můžeme pomoci. S potěšením mohu oznámit, že v sobotu by měl být první ze zájemců kompletně proočkován,“ říká Pavlína Štěrbová z úřadu čtvrtého městského obvodu.

Pomocné centrum v Doubraveckém klubu funguje každé pondělí a středu od 8 do 12 a 13 do 16 hodin, v úterý, čtvrtek a pátek pak od 8 do 12 hodin. Jako první se zde mohli registrovat senioři nad 80 let, nyní jsou registrace otevřeny pro seniory starší 70 let.

Zdroj: Městský obvod Plzeň 4