On-line za kulturou do Prostějova

ilustrační foto

PROSTĚJOV – Už nebudete bez kultury! Jasný vzkaz občanům města dalo vedení prostějovského magistrátu. Přes nepříznivou epidemiologickou situaci vzalo věc do svých rukou a podpořilo kulturu alespoň na internetu.

Již tento pátek proběhne na on-line scéně premiérový Prostějovský den plný on-line kultury. Účelem akce je poslat kulturní produkci přímo do pohodlí obydlí posluchačů, kteří by se v běžném životě rádi účastnili věhlasných programů Prostějovské zimy nebo Prostějovského léta, jež umí pod pódium na náměstí přitáhnout tisíce lidí.

„Ve virtuálním prostoru nabídneme kulturní program všem zájemcům a pro všechny generace: Oblíbená Míša Růžičková startuje programem nejen dětem z mateřských škol, Miroslav Zikmund společně s kapelou Novios zahraje seniorům a Radim Schwab zazpívá (nejen) pro střední vrstvu známé muzikálové hity. Ve vedení města cítíme, že je potřebné podpořit nejen představitele kulturní scény, ale vrátit nám všem naději a víru, že se brzy vše v dobré obrátí,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Celá premiérová akce se uskuteční v pátek 12. 3. 2021 od 10:00 do 19:00 na www.prostejov.eu.

Streamovat se bude na tři různá místa:

  1. www.prostejov.eu
  2. Youtube – https://youtu.be/sgFd87wbQ74
  3. Facebook – https://www.facebook.com/statutarni.mesto.prostejov/ (stream se zde zobrazí cca hodinu před vysíláním dne 12. 3. 2021)