Podchlazený a zraněný muž ležel na trávníku, strážníci mu přispěchali na pomoc

Ilustrační foto

BRNO – Podchlazeného muže zachraňovali v noci na čtvrtek strážníci městské policie. Muž byl zraněný a nereagoval. Hlídka také zjistila, že je v celostátním pátrání. Poté, co ho propustí z nemocnice, si muže převezme republiková policie.

Náhodný kolemjdoucí si všiml bezvládného lidského těla, které leželo na trávníku v centru města. Ze strachu o mužovo zdraví proto zavolal na linku 156. Přivolaná hlídka našla poté jednašedesátiletého muže, který byl při vědomí a dýchal, na dotazy strážníků ale nereagoval a třásl se. Také nebylo jasné, jak dlouho v chladném počasí leží. Nebyl schopný žádného pohybu, a tak strážníci poznali, že je podchlazený. Také měl zakrvácené pravé koleno. „Hlídka poskytla muži první pomoc a prostřednictvím operačního střediska přivolala záchrannou službu,“ řekla tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Při kontrole osobních údajů navíc vyšlo najevo, že po dotyčném je vyhlášeno celostátní pátrání. Sanitka ho převezla do nemocnice, poté, co bude ukončena hospitalizace, si případ převezme republiková policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.