Požár v sile na piliny na Uherskohradišťsku zaměstnal 12 jednotek hasičů

Foto: HZS Zlínského kraje

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Náročný zásah mají za sebou hasiči, kteří včera vyjížděli k požáru na okraji Ostrožské Lhoty na Uherskohradišťsku. Podle hlášení tam hořelo v sile na piliny. Událost se naštěstí obešla bez zranění.

Čtyři jednotky hasičů dorazily ve středu před jedenáctou dopoledne k silu v Ostrožské Lhotě. Začaly s vyskladňování sila a na pomoc jim dorazila podpora z Vlčnova a ze Zlína i protiplynový kontejner. „Silo bylo rozděleno na dva úseky, a to úsek vyskladňování a úsek horní okno. Na místě zasahuje mimo jiné zásahové automobily i automobilová cisterna vybavená zařízením cold cut COBRA pro řezání vodním paprskem s možností přimísení abraziva. Hasiči zasahovali s výškovou technikou s ohledem na výšku sila. Místo požáru je osvětlováno osvětlovacím balónem,“ popsal včera večer mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Celá akce byla nesmírně fyzicky náročná. „Byly povolány další jednotky dobrovolných hasičů obcí Ostrožská Nová Ves, Staré Město u Uherského Hradiště, Polešovice, Babice, Nivnice a v rámci mezikrajské výpomoci i jednotku profesionálních hasičů z Veselí nad Moravou. Starosta obce k vyvážení zajistil nakladač,“ dodal Roman Žemlička.

Poslední jednotka místo opustila ve čtvrtek v 7 hodin ráno. Příčinu požáru nyní zjišťuje vyšetřovatel hasičů. „Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 30 tisíc korun. Byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 1 milion korun,“ dodává Roman Žemlička.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje