Přítelkyni kopal a vyhrožoval jí s nožem v ruce. Byla za tím žárlivost

Ilustrační foto

TELČ – Případ hrubého napadení ženy skončil obviněním muže z Jihlavska rovnou ze tří trestných činů. Na svou přítelkyni útočil nejen slovně, ale i fyzicky, za což mu nyní hrozí až tři roky vězení.

K incidentu, o němž dnes informovala mluvčí policie Jana Kroutilová, došlo na konci ledna v bytě v Telči, kde dvojice společně bydlela. Muž ženě sebral mobil, začal jej procházet a sledovat, s kým byla v poslední době v kontaktu. Zároveň si pořizoval kopie. „Ženu také fyzicky napadal, kdy ji udeřil opakovaně pěstí do oblasti hlavy a kopal ji,“ uvedla Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Konflikt vyvrcholil výhružkami, kdy agresor na ženu křičel, že ji zabije, a přitom v ruce držel nůž. Žena přitom utrpěla řadu zranění, která si vyžádala nejen lékařské ošetření, ale i několikadenní hospitalizaci v nemocnici a následně další léčení.

Čtyřiapadesátiletý muž byl obviněn z ublížení na zdraví, nebezpečného vyhrožování a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. Případ policisté dále vyšetřují.