Strážníci tvrdě zakročili proti muži bez roušky, tříletého synka nechali plačícího na ulici

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Internet pobouřilo video z Uherského Hradiště, které se ve středu večer začalo šířit na sociálních sítích. Na záznamu je vidět muž bez roušky, kterého k zemi povalila dvojice místních strážníků. Celému zákroku šokovaně přihlíželo tříleté plačící dítě.

Podle vyjádření uherskohradišťské radnice včera o půl páté odpoledne prováděla dvoučlenná hlídka městské policie kontrolu v Havlíčkově ulici. „Při kontrole bylo zjištěno, že dochází k porušování Mimořádného opatření MZDR 15757/2020, kterým se zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek, na veřejně přístupných místech v zastavěném území obce. Přestupku se měl dopustit muž (r. 1980), který nerespektoval nařízení plynoucí z výše uvedeného mimořádného opatření (zakrytí úst a nosu), opakovaně odmítl prokázat svou totožnost, stejně jako odmítl použití prostředku k zakrytí úst a nosu a přes výzvy a poučení strážníků se pokusil z místa vzdálit,“ popsal incident z pohledu strážníků mluvčí města Jan Pášma.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Video, které jeden z uživatelů sociální sítě natočil, začíná až v okamžiku, kdy jeden ze strážníků na muže zaklekl a držel ho na zemi. Kousek od něj je vidět plačící dítě, které strážník odstrčil. Žena vycházející z pekárny dítě vzala do náruče a dala mu do ruky preclík.

Otce odvedli na služebnu, zatímco dítě zůstalo na ulici

Vlnu pobouření ovšem vyvolaly události, které na záznamu vidět nejsou. Na sociální síti je popsala manželka dotyčného muže. „Tak prosím prosím, tohle je můj manžel a můj tříletý syn, manžel neměl venku nasazenou pleťovou masku. Nebyl agresivní, jen si nechtěl nasadit roušku… A kdyby vás zajímalo, kde je za tu dobu matka dítěte, pracovala v nemocnici na covidním oddělení a starala se o ventilátory. Muž byl převezen na oddělení městské policie a můj syn zůstal na ulici bez otce.“

Zásah policie na internetu zhlédl i starosta města Stanislav Blaha. „Prověření, jak strážníci plnili své zákonné povinnosti, se budu osobně intenzivně věnovat. Celou událost považuji za velmi politováníhodnou, hlavně kvůli přítomnosti malého dítěte. Pokud se prokáže, že samotný zákrok byl neadekvátní, budou vyvozeny patřičné důsledky. V tuto chvíli jsou oba strážníci až do vyřešení případu postaveni mimo službu,“ vyjádřil se dnes ráno. Bližší okolnosti sdělí radnice dnes odpoledne.