V alkoholovém opojení několikrát boural

Název - Ilustrační foto; Zdroj - Shutterstock

MOSTECKO – Obviněný dvaapadesátiletý muž z Mostu naboural dvě auta a značku. V krvi mu koloval alkohol. 

Dvaapadesátiletý motorista z Mostu čelí obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Osobní auto měl řídit obviněný muž po předchozím požití alkoholu. Dotyčný měl narazit do zaparkovaného auta v ulici Vladislava Vančury. Poté pokračoval v jízdě v protisměru ulicí Josefa Lady, která je jednosměrná. Tam naboural do stojícího vozu. 

Následně pokračoval v jízdě a měl poškodit zábradlí středového ostrůvku. Před kruhovým objezdem ulic Československé Armády, Slovenského národního povstání, Josefa Skupy a Žatecké jel s vozem po travnaté ploše středového ostrůvku. Na travnaté ploše narazil do sloupku se svislým dopravním značením. Nakonec zůstal stát v ulici Josefa Skupy. 

,,Policisté u něj na místě provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla opakovaně pozitivní. Muž se podrobil i odběru krve ve zdravotnickém zařízení. Rozborem krve byla zjištěna koncentrace etanolu v krvi ve výši 1,82 g/kg. Řidič tedy vykonával činnost ve stavu vylučujícím způsobilost a mohl tím ohrozit život nebo zdraví lidí. Způsobená hmotná škoda byla vyčíslena na částku osmdesát tisíc korun,“ sdělila tisková mluvčí policie Ludmila Světláková.