V kraji vzrůstá počet hospitalizovaných ve vážném stavu, přetížená jsou odběrová místa

Ilustrační foto.

KRAJ VYSOČINA – Počet nakažených v kraji roste, nejvíce případů přibylo na Jihlavsku a Třebíčsku. Nemocnice začínají mít problémy s kapacitou. Velký zájem je o antigenní testování, ale i o očkování. V kraji vzniknou další očkovací centra.

Počet nakažených stoupl v kraji na 668 osob na 100 tisíc obyvatel, což je patnáctiprocentní nárůst proti minulému týdnu. V nemocnicích vzrůstá počet nově přijatých vážných případů. Nemocnice Pelhřimov a Havlíčkův Brod už mají na odděleních JIP k dispozici poslední 1–2 lůžka.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Výrazně stoupl počet testovaných antigenními testy, denně se jich provede cca 2 100. I když je to o 300 více než v minulém týdnu, zájem je tak velký, že se na testování čeká čtyři až deset dní. Formou PCR testů je každý den otestováno dalších přibližně 1 400 osob. „Vedení Kraje Vysočina opakovaně apeluje na firmy i úřady v regionu, aby neposílaly své zaměstnance na veřejná odběrová místa namísto vlastního firemního testování. Krajská odběrová centra na to nejsou kapacitně nastavena,“ uvedla za Kraj Vysočina Eva Neuwirthová.

Tento týden začalo v kraji očkovat veřejnost prvních 17 ordinací praktických lékařů. Dnes navíc proběhlo otevření velkého očkovacího centra v Jihlavě, zítra bude otevřeno centrum ve Žďáru nad Sázavou. Kraj zároveň plánuje vybudování dalších center, a to v Přibyslavi, Velkém Meziříčí a v Počátkách, která by mohla být otevřena v dubnu.