Za Lužánkami vznikne nové sportoviště, město hledá projektanta

Zdroj: město Brno

BRNO – Brno plánuje v lokalitě za Lužánkami vybudovat nový sportovně-rekreační areál s celoročním provozem. Radní včera schválili tento investiční záměr a zároveň hledají vhodného projektanta.

Současný sportovní areál je v místě bývalého zimního stadionu, bohužel je však nedostačující. Sportoviště je nezastřešené, vystavené silnému větru, slunce způsobuje roztávání plochy a tím zkrácení sezony. V létě se naopak hřiště příliš zahřívá. Přitom areál je využívaný hojně, a to na bruslení, hokej i malou kopanou. Chodí zde veřejnost, školy i sportovní kluby.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Minulý rok radní schválili studii na sportoviště a vydali souhlas se stavbou. Nyní je na řadě výběr projektanta, který v následujících dvanácti měsících vypracuje dokumentaci. „Plánujeme, že areál nabídne v zimních měsících kromě moderního kluziště i rychlobruslařský ovál v délce 333,3 m splňující požadavky Mezinárodní bruslařské unie  pro pořádání juniorských závodů a hokejové hřiště 60 m x 30 m,“ doplnil Jaroslav Suchý. Projektová dokumentace vyjde na 5,5 milionů korun, samotná stavba je odhadována na 170 milionů korun. Realizace bude rozdělena do dvou etap. V první se vybudují plochy pro hokej a malou kopanou, bruslení a míčové hry. Stávající budova se zázemím bude rozšířena. V druhé etapě dělníci postaví ovál pro rychlobruslení, tribuny a zastřešení.