Žena upadla ve svém bytě, po příjezdu hlídky začala kolabovat

Ilustrační foto

BRNO – Žena ze Starého Lískovce použila tísňové tlačítko poté, co upadla ve svém bytě a nemohla vstát. Na místo dorazila hlídka městské policie, která se do ženina obydlí dostala. Jelikož začala seniorka kolabovat, strážníci ihned zavolali záchrannou službu.

Osmaosmdesátiletá žena spadla na zem a nemohla se zvednout, zmáčkla proto tísňové tlačítko vyrobené pro tyto účely. Sociální pracovníci předali důležité informace operačnímu středisku městské policie, které vyslalo na místo hlídku. Strážníci jsou pro tyto účely vybaveni náhradními klíči, proto dostat se do ženina bytu zvládli za pár minut. Vevnitř našli seniorku ležící na podlaze, která neměla žádná viditelná zranění. „Jakmile jsme se pokusili ženu zvednout, začala se třást a kolabovat. Zavolali jsme proto okamžitě záchrannou službu a do příjezdu jí kontrolovali základní životní funkce,“ dodala mluvčí brněnské policie Markéta Skřivánková. Na místo dorazili zdravotníci, kteří po prvotním ošetření ženu odvezli do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.