Ambulantní specialisté nabízí pomoc

Ilustrační foto.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Již tisícovka ambulantních specialistů a dalších zdravotníků nabídla kraji pomoc.

Na výzvu pomoci kraje reagovalo 376 lékařů a 626 nelékařských pracovníků, pomáhat budou přímo v nemocnicích a očkovacích centrech.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Jsem moc rád, že v Moravskoslezském kraji nemusíme jít cestou příkazů pracovní povinnosti. Dobrá vůle má větší sílu, než nařízení. Velmi si vážím přístupu všech zdravotníků, kteří svou pomoc nabídli. A věřím, že další ještě přibudou. Vzájemná domluva a vstřícnost je rozhodně cennější, než necitlivé příkazy. Kromě ochotných zdravotníků také děkuji za spolupráci a součinnost Sdružení ambulantních specialistů a České lékařské komoře, jejichž prostřednictvím jsme ambulantní specialisty oslovili,“ upřesnil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Nemocnice dostaly seznam kontaktů na přihlášené ambulantní specialisty a ostatní pracovníky. Do pomoci se zapojí nejen lékaři, ale také fyzioterapeuti, laboranti anebo ošetřovatelé.