Kraj Vysočina má další očkovací místo, na Žďársku teď budou dvě

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Na Žďársku dnes otevírají další očkovací centrum. Po nemocnici v Novém Městě na Moravě zahajuje činnost centrum ve sportovní hale Bouchalky ve Žďáře nad Sázavou. Denně by zde měli naočkovat až pět set osob.

Očkovací centrum je uvedeno do provozu o pět dní dříve, než bylo plánováno. „V centru bude pracovat pět očkovacích týmů, v nemocnici v očkování pokračují dva týmy. Ještě máme mobilní očkovací tým, který dokončuje očkování v domovech pro seniory,“ uvedla ředitelka novoměstské nemocnice Věra Palečková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Centrum bude otevřeno sedm dní v týdnu. „Ve všední dny zatím od 12.00 do 20.00 hodin a o víkendech od 7.30 do 15.00 hodin. V případě potřeby, dostatečného množství vakcín a zájmu o očkování ze stran veřejnosti jsme připraveni rozšířit kapacitu na dvanáct hodin 7 dní v týdnu,“ upřesnila Věra Palečková.

Pro jednodušší navigaci návštěvníků centra jsou v rámci města rozmístěny informační dopravní značky. Průchod centrem je ve směru od sídliště Libušín k zimnímu stadionu jednosměrný. Samotné očkovací centrum má vlevo od vstupu administrativní místnost, pak následuje  prostor, kde se nachází pět očkovacích stanic. Na druhé straně budovy vlevo je v zasedací místnosti připravena odpočívárna po očkování.

Celý proces očkování se urychlí, pokud si lidé přenesou již vyplněný dotazník. Je k dispozici na stránkách nemocnice, ale i na webových stránkách Kraje Vysočina či vytištěný v informační kanceláři Městského úřadu Žďár nad Sázavou.