Kroměřížští senioři nad 70 let si mohou vyzvednout respirátory zdarma

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Téměř 16 tisíc respirátorů typu FFP2 rozdá v pondělí 15. března kroměřížská radnice občanům starším 70 let. Vyzvednout si je mohou ve výdejním okénku na náměstí. Dnes to oznámil mluvčí města Jan Vondrášek.

Pro balíček s pěti respirátory si mohou senioři přijít na Velké náměstí před budovu radnice, kde každoročně stává vánoční strom. Dostanou je lidé, kteří se narodili v roce 1951 a dříve a zároveň mají trvalý pobyt v Kroměříži. Oboje musí při převzetí doložit občanským průkazem. Vydávat se budou od 10 do 16 hodin nebo do vyčerpání zásob.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Město pro seniory nakoupilo 13 500 respirátorů, dalších 2 300 získalo od Potravinové banky ve Zlínském kraji. „Chceme podpořit naše seniory, kteří patří mezi koronavirem nejohroženější skupiny obyvatel a pro které je pořízení respirátorů nemalým zásahem do jejich rozpočtu,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.