Lovestory jako na Divokém západě, hádka milenců skončila střelbou

ilustrační

PROSTĚJOVSKO – Láska mezi starším mužem a sotva plnoletou ženou se v malé obci na Prostějovsku změnila doslova v drama. Podnapilý muž nezvládl svoje emoce, po slovní neshodě svou mladou milenku napadl a vyhrožoval jí zabitím. Došlo i ke střelbě. Hrozí mu za to až rok vězení.

Divokou středeční noc zažili obyvatelé v obci Malé Hradisko. V jednom domě se totiž nejspíš vyřizovali účty bývalí milenci a spor nabral na obrátkách. Poté, co se rozepře vyhrotila, podnapilý muž uhodil mladou ženu do tváře, přiložil ji k hlavě střelnou zbraň a vyhrožoval zabitím. Mladá žena se násilníkovi vytrhla, utekla před dům a tam po ní útočník ještě vystřelil z okna.

Na místě zasahovali přivolaná policisté. „Muž byl bez použití donucovacích prostředků zadržen před domem a převezen na služebnu. Střelnou zbraň podezřelý dobrovolně vydal. Dle prvotního ohledání se jedná o plynovou pistol, nicméně je předmětem dalšího šetření a zkoumání o jakou přesnou zbraň se jedná,“ sdělila tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Muž je podezřelý z trestného činu nebezpečné vyhrožování, za který trestní zákoník stanoví až jednoletý trest odnětí svobody. Na ortel soudu si počká na svobodě.