Mimořádné zasedání zastupitelů v pondělí

Ilustrační foto: T. Branda.

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM – Místní zastupitelé se sejdou v pondělí 15. března, budou jednat o speciálním opatření pro navýšení rozpočtu na jistou akci. Co se bude projednávat?

Zastupitelé budou v pondělí projednávat zvýšení rozpočtu na investiční akci Prodloužení vodovodního řadu na ulici Střelniční. Zasedání začne v 16 hodin ve velké zasedací místnosti městského úřadu. Radnice tak reaguje na fakt, že vítěz soutěže s městem smlouvu neuzavře a je tedy potřeba schválit druhou firmu v pořadí a k tomu navýšit rozpočet o 1,9 milionů korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„K tomuto kroku je nutné přistoupit poté, co námi vybraný dodavatel v polovině února písemně oznámil, že smlouvu o dílo na tuto akci s městem neuzavře. Proto okamžitě zasedla hodnotící komise a doporučila radě města ke schválení druhou ekonomicky nejvýhodnější nabídku,“ dodal místostarosta města Jiří Unruh.

Prodloužení vodovodního řádu na ulici Střelniční zahrnuje také výstavbu rozvodného zásobovacího řadu o cellové dálce 1251 metrů a veřejné části vodovodních přípojek. Celkem by prodloužení vodovodního řadu mělo stát až 15,6 milionu korun.