Muž si hrál na doručovatele, důvěřivou ženu obral o peníze

Ilustrační foto

BRNO – Do provozovny ve Slatině přišel muž, který tvrdil, že je doručovatel a nese balíček jedné ze zaměstnankyň. Její kolegyně za ni v dobré víře zásilku převzala a zaplatila. Poté se však dozvěděla, že se jednalo o podvod.

Muž ve věku šedesát let přinesl zásilku pro ženu, která zrovna nebyla v práci. Její kolegyně se uvolila, že zásilku přebere, dotyčný jí předal balíček i s fakturou na částku tisíc korun. Důvěřivá zaměstnankyně tak peníze zaplatila. Poté volala adresátce balíčku, od které se však dozvěděla, že si nic neobjednala a stala se tak nejspíše obětí podvodu. Firemní údaje na daňovém dokladu totiž patřily společnosti, která ukončila svou činnost již v loňském roce. „Pokud si nejste jisti, zda daná zásilka adresátovi skutečně patří, obraťte se přímo na něj a raději se ujistěte, že tomu tak skutečně je,“ doplňuje tisková mluvčí brněnské policie Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.