Na linkách po dvou autobusech, a navíc testy zaměstnanců. Jihlava bude mít bezpečnější dopravu

JIHLAVA – Jihlavský dopravní podnik plánuje od příštího týdne posílit čtyři spoje. Aby zajistil maximální bezpečnost provozu, nechal otestovat zaměstnance.

První testování proběhlo ve středu 10. března, další pak následující den. Ze 160 zaměstnanců a externích spolupracovníků odhalily antigenní testy pouze tři pozitivní případy. „Dá se tedy říct, že díky řadě opatření je MHD v Jihlavě maximálně bezpečná a zaměstnanci podniku nejsou nakaženi virem covid-19,“ uvedl předseda představenstva DPMJ Radim Rovner. Testování bude opakováno opět příští týden.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na žádost cestujících doplní dopravní podnik příští týden několik spojů. Jde zejména o autobusovou linku číslo 4, která bude již od pondělí 15. března každou půlhodinu zajíždět do očkovacího centra v Hruškových Dvorech. Lidé s potvrzením o očkování budou mít jízdné zdarma.

V průběhu týdne pak dojde k posílení spojů do průmyslové zóny, kdy místo jednoho autobusu budou jezdit dva vozy. Linka číslo 3 bude posílena na ranní směnu i z noční směny, z odpolední směny pak posílí linky 31 a 32. Tímto opatřením chce dopravní podnik zamezit přeplněnosti autobusů a snížit tak možnost nákazy covid-19.