Na sociální síti se chlubili videem, jak přelstili policisty. Teď je humor přešel, vše bude mít pořádnou dohru

KRÁLOVÉHRADECKO – Nad některým chováním lidí, obzvlášť v této těžké době, zůstává opravdu rozum stát. K policistům se dostalo video, kde se posádka osobního auta chlubí tím, jak vyzrála na opatření, která byla na Trutnovsku na konci února tohoto roku.

Jak dnes potvrdila tisková mluvčí policie Magdaléna Vlčková, muži si vymysleli před policejní kontrolou, při vjezdu a pak i při výjezdu z okresu věrohodný příběh. Na opakované dotazy policistů v obou případech odpovídali hodně přesvědčivě. Příslušníci tedy neměli žádný důvod, proč by neměli jejich slovům věřit. Celé své prolhané chování si natáčeli na mobilní telefon, přičemž naprosto neskrývali radost, jak na policisty vyzráli, ta jim však dlouho nevydržela.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Video totiž parta cestujících vyvěsila veřejně na sociální sítě a policisté po jeho získání velmi záhy začali konat. Krátce na to jsme zjistili totožnost tří mužů, kteří teď čelí podezření ze spáchání přestupku, neboť nestrpěli omezení vyplývající z příslušného krizového opatření,“ říká policejní tisková mluvčí Magdaléna Vlčková. Přestupek tří mužů bude nyní řešit správní orgán.

V rámci omezení volného pohybu na Trutnovsku, které trvalo od 12. do 28. února 2021, policisté denně na 36 stanovištích neumožnili vstup či výstup mnoha lidem, kteří nesplňovali výjimky. O to více je zarážející chování tří mužů, kteří jsou k ostatním lidem naprosto bezohlední a jejich skutek je neomluvitelný.

Policisté k tomuto případu dodali, že je překvapilo, co všechno jsou nezodpovědní lidé udělat proto, aby obešli různá opatření. „Policista na kontrolním stanovišti nemá primárně důvod lidem při prokazování důvodů nevěřit. Na počátku opatření ve vztahu k omezení pohybu na Trutnovsku jsme deklarovali, že budeme chtít lidem věřit,“ dodává mluvčí. Lidé by se měli chovat zodpovědně jak sami k sobě, tak i k druhým.