Na Veveří vznikne nové sběrné středisko

Zdroj: Magistrát města Brna

BRNO – Nynější sběrné středisko již nevyhovuje ani zázemím, ani velikostí, proto brněnští radní schválili záměr postavit nové. Dalším z důvodů je výstavba Akademického náměstí s parkovacím domem.

Ve stávajícím sběrném středisku chybí napojení na vodovod a kanalizaci a jeho plocha 620 metrů čtverečních již nedostačuje. I přes to je ale díky umístění důležitým prvkem ve městě a v posledních dvou letech zde Brňané ročně odevzdali kolem 800 tun odpadu. Ukládají zde objemné, nebezpečné a materiálově využitelné složky komunálního odpadu. Oblíbený je také projekt RE-USE, který předchází vzniku odpadu a v jeho rámci obyvatelé můžou odkládat další využitelné věci a nábytek. Veveří má v tomto projektu jasné prvenství a měsíčně se zde vybere na 10 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nové sběrné středisko vznikne v blízkosti Právnické fakulty Masarykovy univerzity a po levé straně budoucího parkovacího domu. „Nový areál o celkové ploše cca 1125 metrů čtverečních bude oplocen a kolem plotu budou vysázeny vhodné nízkorostoucí dřeviny, aby lépe zapadl do okolního prostředí. Vlastníkem a provozovatelem Sběrného střediska odpadu Veveří bude město Brno, obsluhu zajistí společnost SAKO Brno,“ upřesnil první náměstek primátorky Petr Hladík.