Neštítil se okrást babičku, přestože ho živila.

Název - Ilustrační foto; Zdroj - Shutterstock

CHOMUTOVSKO – Třicetiletý recidivista okradl vlastní babičku. Ona ho nechávala u sebe doma přespávat a najíst, on ji měl okrádat. 

Podle informací policistů se třicetiletý Chomutovan nestyděl okrást svojí babičku. Vnuk ji měl okrádat během té doby, kdy ho jednasedmdesátiletá seniorka nechávala u sebe doma přespávat a najíst. 

,,Recidivista, který byl teprve v listopadu loňského roku propuštěn z vězení, si měl během necelých dvou měsíců při návštěvách babičky z jejího bytu nepozorovaně odnášet věci v celkové hodnotě přibližně patnáct tisíc korun. Postupně tak měl ženu připravit o mobilní telefon, tyčový mixér, žehličku, kosmetické přípravky, boty, ale i o peněženku s platební kartou. Nakonec žena po zjištění, co vše jí doma chybí, oznámila krádeže na policii. Začátkem března byl muž obviněn z trestných činů krádeže a padělání a pozměnění platebního prostředku,“ informovala tisková mluvčí policie Miroslava Glogovská. 

Chomutovan je souběžně trestně stíhán i pro další krádež. Krádeže se měl dopustit v jirkovském supermarketu začátkem února. Prostorem pokladen prošel bez zaplacení s lahví vodky za kalhotami, kterou si vzal z regálu. Všiml si ho však pracovník ostrahy prodejny, který přivolal policii. 

Na obviněného byl podán podnět ke vzetí do vazby. Dvanáctkrát trestaný recidivista si na verdikt počká za zdmi vazební věznice. V krajním případě může být odsouzen až k osmiletému trestu.