Opilá řidička v Domažlicích řádila na parkovišti. Nabourala do auta a ujela

DOMAŽLICE – Včera jsme psali o řidičce na Domažlicku, která s třemi promile usedla za volant svého vozu. Ve čtvrtek odpoledne ji v Domažlicich následovala další žena.

Sedmačtyřicetiletá řidička osobního automobilu Peugeot 207 silně pod vlivem alkoholu vyrazila na nákupy. Na místní komunikaci v Husově třídě na parkovišti u drogerie nezvládla řízení, vjela na obrubník a poté narazila do zaparkovaného osobního auta Škoda Fabia. Pak z auta vystoupila, podívala se, co se stalo, opět nasedla a z místa ujela.

Policisté ženu vypátrali v místě trvalého bydliště, kde se po řádné výzvě podrobila dechové zkoušce ke zjištění alkoholu v krvi. „Dechovou zkouškou elektronickým přístrojem bylo řidičce naměřeno 2,76 promile alkoholu v krvi. Po následné řádné výzvě se odmítla podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči. Nebylo zjištěno, že by při dopravní nehodě došlo ke zranění osob. Na vozidle Škoda byla škoda vyčíslena na 10 tisíc korun, na vozidle Peugeot rovněž na 10 tisíc korun. Policisté řidičce zadrželi řidičský průkaz a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zdroj: PČR