Pěstitel z Brněnska prodal dvě kila marihuany za 100 tisíc korun

ilustrační foto: Policie JMK

BRNO-VENKOV – Náhodná silniční kontrola osobního automobilu poblíž Bratislavy, kterou provedli slovenští policisté, odstartovala zajímavý případ pro jihomoravské drogové specialisty.

V autě totiž kolegové objevili celkem pět zavařovacích sklenic a v nich zelenou sušinu. Řidič ani nezapíral a přiznal, že veze dva kilogramy kvalitní marihuany. Právě ji koupil od dodavatele z Brněnska, kterému za ni zaplatil dohodnutých 100 tisíc korun. Informace dovedly brněnské kriminalisty ke čtyřiatřicetiletému dealerovi. Při domovní prohlídce objevili v domě další sušinu a na zahradě vzrostlé rostliny konopí. Dalším vyšetřováním zjistili, že muž se pěstováním a prodáváním marihuany zabývá delší dobu. „Pěstiteli sdělili podezření z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Zjišťují také jeho další aktivity na drogové scéně,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.