Plány se mění, rekonstrukce ZUŠ bude vypadat jinak

ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – Rekonstrukce základní umělecké školy probíhají od loňského roku, parkoviště již bylo zcela dokončeno. Nyní se změnily plány, rozhodly totiž finance. V plánu je postavit zcela nový pavilon.

Právě probíhá druhá etapa rekonstrukce ZUŠ Střezina a město se rozhodlo změnit plány. Původně bylo v úmyslu opravit divadelní pavilon, nyní se radní rozhodli, že ho nechají postavit znovu . Finančně by mělo jít o obdobnou částku jako v případě dostavby pavilonu, konkrétně o 88 milionů korun. Druhá etapa je nyní ve fázi projektování, v budoucnu by se měla opravit i budova s kancelářemi. „Celá druhá etapa oprav by zatím podle prvotních odhadů mohla vyjít zhruba na 200 milionů korun, což skutečně není malá částka. Je ale nutné zmínit, že jde o výraznou modernizaci několika budov včetně výstavby nového pavilonu a pořízení vybavení,“ říká za město Monika Štayrová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.