Policisté zaskočili za zdravotníky a zachránili muže v bezvědomí

foto: Policie ČR

PŘEROV – Velkou duchapřítomnost a schopnost improvizovat projevili přerovští policisté. Pomocí defibrilátoru oživili muže v bezvědomí a stabilizovali ho do příjezdu lékaře. Bez pomocí policistů by muž s největší pravděpodobností zemřel.

O součinnost požádala Zdravotnická záchranná služba prostřednictvím integrovaného operačního střediska. „Akutně žádali hlídku s defibrilátorem k muži, kterého našla jeho družka v místě bydliště v Přerově v bezvědomí. Do dvou minut byli policisté z oddělení hlídkové služby, i s potřebným vybavením, u muže ve vážném zdravotním stavu a bez zaváhání se pustili do jeho oživování,“ sdělila tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Jeden z policistů zahájil ihned nepřímou masáž srdce a další dva připravili AED defibrilátor. Muže napojili na zařízení a pokračovali v oživování až do příjezdu zdravotníků. „Během krátké doby se jim společně podařilo muže oživit a stabilizovat. Policisté ještě zdravotníkům pomohli muže přemístit do sanitky a poté si třiašedesátiletého pacienta převzal lékař záchranné služba do své péče a převezli ho do Fakultní nemocnice v Olomouci,“ dodala tisková mluvčí s tím, že zdravotníci členům hlídky poděkovali za včasný a profesionální přístup, který vedl k záchraně života.